Co zrobić z walizką po urlopie?

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Podobnie jest z urlopem – mimo najszczerszych chęci, czas nieubłaganie wyrywa nas z czułych objęć słońca i wody. Poza samym faktem powrotu do codzienności, stosem prania i dmuchanym materacem, warto pomyśleć o wyczyszczeniu i przygotowaniu walizki, aby była gotowa na kolejne podróże.

Oczywiście, każda nawet największa podróż zaczyna się od pierwszego kroku oraz… od walizki. Pierwsza rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to kwestia rozmiarów walizek – zwłaszcza kupując zestaw walizek. Warto jest sprawdzić, czy na pewno mamy możliwość ulokowania mniejszej w średnią, a średnią w większą walizkę. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo miejsca! W najmniejszą walizkę można wsadzić klapki basenowe, kapelusz lub inne akcesoria, które będą nam potrzebne dopiero za rok, dzięki czemu przestrzeń do przechowywania będzie jeszcze bardziej zoptymalizowana. Druga sprawa, jeśli chodzi o kwestię rozmiarów – warto, aby najmniejsza walizka nadawała się jako bagaż podręczny. Wiadomo, że dopuszczalne normy różnią się między liniami (zwłaszcza u tanich przewoźników), ale warto mieć to na uwadze.

Niezwykle przydatnym gadżetem jest pokrowiec na walizkę. Spełnia on kilka funkcji. Przede wszystkim chroni walizkę przez uszkodzeniem i zarysowaniem w trakcie podróży. Nawet najpiękniejsza walizka traci swój urok, kiedy jej powierzchnia jest zarysowana. Szeroki wybór pokrowców – od klasycznych jednokolorowych po pokrowce tętniące kolorami, to świetny pomysł na wyróżnienie się z tłumu i szybsze odnalezienie naszej walizki na pasie z bagażami po przylocie. Pokrowiec jest też naszym sprzymierzeńcem na lotnisku, w sytuacji, kiedy ktoś chciałby coś z naszej walizki wyjąć lub włożyć, abyśmy stali się nieświadomym kurierem. Widząc że pokrowiec jest uszkodzony, możemy natychmiast zareagować i sprawdzić, czy z naszym bagażem jest wszystko w porządku.

Pokrowiec na walizkę pomoże nam w długim czasie oczekiwania na kolejne wakacje. Dzięki niemu walizka nie pokryje się warstewką kurzu i szybko będziemy mogli się zapakować w czystą i elegancką walizkę na kolejny podbój plaż i nadmorskich kurortów.